Image Games pozyskało środki na realizację pierwszej produkcji


2021-10-12
Image Games, spółka będąca wspólnym przedsięwzięciem notowanych na New Connect Movie Games oraz Platige Image, poinformowała o pozyskaniu środków na realizację pierwszej gry studia o roboczym tytule Rookie.

Image Games,  spółka będąca wspólnym przedsięwzięciem notowanych na New Connect Movie Games oraz Platige Image, poinformowała o pozyskaniu środków na realizację pierwszej gry studia o roboczym tytule Rookie. Emisja została zrealizowana w ramach subskrypcji prywatnej, a popyt zadeklarowany ze strony inwestorów przekroczył liczbę oferowanych akcji. Współproducentem gry jest wielokrotnie nagradzane studio developerskie Anshar Studios z Katowic, specjalizującym się w grach typu role-playing. Będzie to gra klasy AA z gatunku RPG.

Przeczytaj również:

 

Image Games to spółka założona przez Movie Games wydawcę i producenta gier  i Platige Image, studio produkcji i postprodukcji znane z cinematików dla największych na świecie producentów gier (m.in. Ubisoft, Square Enix, CDProjekt Red). Celem emisji akcji było pozyskanie środków finansowych na pomostowe finansowanie produkcji a przed planowanym pozyskaniem istotnego inwestora branżowego, działającego na globalnym rynku inwestycyjnym.

- Obecnie zamykamy etap prac koncepcyjnych nad grą. Wkrótce rozpocznie się faza preprodukcyjna, która potrwa do marca. Cieszy nas tempo prac, a jednocześnie jest nam niezwykle miło, że nasi odbiorcy dostrzegają, jak rzadkim połączeniem talentów i doświadczeń jest projekt Image Games, realizowany przez osoby ze studiów Movie Games, Platige Image i Anshar Studios. Bardzo dobrym znakiem jest dla nas, że zainteresowanie ofertą przekroczyło liczbę emitowanych akcji, a sama emisja przebiegła bardzo szybko – mówi Piotr Gnyp, pomysłodawca i członek zarządu Image Games oraz CMO Movie Games.

Anshar Studios to developer gier realizujący zarówno własne produkcje, jak i współpracujący przy jednych z wysoce cenionych produkcji zewnętrznych. Zespół uczestniczył w pracach nad tak znanymi tytułami jak Observer: System Redux (Bloober Team), Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios) czy Dead by Daylight (Behaviour Interactive).

Jednym z założycieli Image Games jest Movie Games, wydawca tegorocznych przebojów Gas Station Simulator oraz Lust from Beyond. Platige Image to jedno z wiodących na świecie studiów realizujących cinematiki do gier wideo, w tym Call of Duty: Warzone, sagi Total War oraz Resident Evil: Village.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl