Wspólnicy Pixel Crow zgodzili się na połączenie z notowanym Pixel Crow Games


Wspólnicy Pixel Crow zgodzili się na połączenie z notowanym Pixel Crow Games
2021-10-11
Zgromadzenie Wspólników Pixel Crow Sp. z o.o. oraz Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Pixel Crow Games S.A. (dawnego Patent Fund S.A.) zgodzili się na połączeniu obu Spółek oraz na emisję połączeniową.

Zgromadzenie Wspólników Pixel Crow Sp. z o.o. oraz Walne Zgromadzenie akcjonariuszy Pixel Crow Games S.A. (dawnego Patent Fund S.A.) zgodzili się na połączeniu obu Spółek oraz na emisję połączeniową. Udziałowcy Pixel Crow Sp. z o.o. otrzymają łącznie 126.367.145 akcji serii I, które w dalszej kolejności zostaną zarejestrowane w KRS oraz dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect. Zgodnie z opublikowanym 31 maja br. planem połączenia wszystkie udziały Pixel Crow Sp. z o.o. zostały wycenione na kwotę ponad 20,2 mln zł, natomiast akcje Pixel Crow Games S.A. (dawniej Patent Fund S.A.) na ponad 1,7 mln zł.

Przeczytaj również:

Po zatwierdzeniu oraz realizacji emisji dotychczasowi akcjonariusze Pixel Crow Games S.A. będą posiadać 8,01% w kapitale zakładowym spółki po połączeniu. Każdy ze wspólników Pixel Crow sp. z o.o. otrzyma w przybliżeniu 283.971 akcji emisji połączeniowej w zamian za jeden udział w spółce. Opublikowany 31 maja br. plan połączenia obu Spółek zawiera m.in. ich wyceny przeprowadzone przez niezależnych specjalistów z rynku. Wartość godziwa Pixel Crow Sp. z o.o. została ustalona na kwotę 20 218 743,35 zł, a więc 45 435,38 zł za jeden udział, natomiast wartość godziwa Pixel Crow Games S.A. została wyceniona na kwotę 1 760 000,00 zł, tj. 0,16 zł za jedną akcję.

- Zgoda wspólników oraz akcjonariuszy na połączenie to istotny kamień milowy na drodze do upublicznienia Pixel Crow. Proces przebiega zgodnie z planem oraz jest kolejnym dowodem na to, że Rodzina Movie Games realizuje obietnice. Pixel Crow najprawdopodobniej będzie pierwszym studiem z Rodziny MG, które z sukcesem zakończy proces połączeniowy ze spółką już notowaną na NewConnect. Sukcesywnie zmierzamy do finalizacji procesu jednocześnie realizując kolejne plany – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Pixel Crow Sp. z o.o. oraz prezes Movie Games S.A.

Po przydziale nowo wyemitowane akcje serii I zostaną zarejestrowane w KRS. Po rejestracji Spółka zamierza złożyć do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o dopuszczenie akcji serii I do obrotu. Po zatwierdzeniu wniosku przez GPW akcje zostaną wprowadzone na rynek NewConnect, kończąc tym samym z sukcesem proces połączenia obu Spółek.

O spółce:

Marka Pixel Crow istnieje na rynku już od wielu lat i została założona przez Macieja Miąsika. Jest to jeden z pionierów oraz prawdziwa legenda polskiej branży gier wideo. W swojej prawie 30-letniej karierze odpowiadał za produkcję kilkudziesięciu gier, współpracował z wieloma zespołami oraz edukował całe pokolenia nowych deweloperów. To pod szyldem Pixel Crow Maciej Miąsik stworzył grę Beat Cop, wydaną w 2017 r. przez 11 bit studios. Gra okazała się bestsellerem. Maciej Miąsik pełni w Spółce funkcję Szefa Studia i odpowiada bezpośrednio za nadzór nad pracami produkcyjnymi oraz rozwój każdego z projektów. Prezesem Zarządu Pixel Crow został niedawno Damian Gasiński, który do tej pory pełnił w Spółce funkcję Creative Directora. Jest on związany z Movie Games i odpowiadał za sukces takich gier jak Drug Dealer Simulator, Plane Mechanic Simulator oraz The Beast Inside. Mateusz Wcześniak pełni aktualnie w Pixel Crow funkcję Doradcy Strategicznego.

Gry nad którymi pracuje studio to:

    Fire Commander to strategia czasu rzeczywistego wprowadzająca gracza w świat ekstremalnych strażackich akcji ratunkowych. Gracz będzie musiał zarządzać akcjami oraz rozwijać kompetencje i umiejętności swoich strażaków.

    Total Alarm jest fabularną grą połączona z rozgrywką typu resource management zlokalizowana w futurystycznym systemie komunistycznym w kosmosie. Głównym autorem gry jest Maciej Miąsik, legenda polskiej sceny gamedev.

    Food Truck Empire (tytuł roboczy) to będąca na zaawansowanym etapie prac największa produkcja studia, traktująca o budowaniu i zarządzaniu biznesem food trucków. Gra powstaje z koprodukcji z zespołem Lichthund, twórcami gry Lichtspeer i bohaterami Wszystko z nami w porządku - znakomitego dokumentu o branży gier w reżyserii Borysa Nieśpielaka.

    Niezapowiedziany projekt znajduje się obecnie w fazie preprodukcji. Za projekt odpowiada Head of Studio Maciej Miąsik, legendarny polski twórca gier, autor Beat Cop i współtwórca Wiedźmina, oraz Creative Director Damian Gasiński, producent Drug Dealer Simulator, jednego z największych hitów sprzedażowych Movie Games.

Kolejne gry, w tym dwa tytuły łączące elementy strategii i managementu, znajdują się w fazie projektowania. Będą one odpowiadać na trendy rynkowe, zaś twórcy czerpią z doświadczeń z produkcji najlepiej sprzedających się tytułów Movie Games (m.in. Drug Dealer Simulator czy Lust from Beyond), jak i z gier podobnego segmentu budżetowego, które odniosły międzynarodowy sukces.Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl