Grupa The Dust zakończyła sukcesem rundę inwestycyjną dla swoich spółek zależnych


Grupa The Dust zakończyła sukcesem rundę inwestycyjną dla swoich spółek zależnych
2022-03-31
W dniu 30.03.2022 4Knights S.A. - spółka zależna wrocławskiego producenta gier The Dust S.A. - podpisała umowę inwestycyjną z TIG ASI sp. z o.o. - podmiotem w 100% zależnym od notowanej na NewConnect spółki Erato Energy S.A.

W dniu 30.03.2022 4Knights S.A. - spółka zależna wrocławskiego producenta gier The Dust S.A. - podpisała umowę inwestycyjną z TIG ASI sp. z o.o. - podmiotem w 100% zależnym od notowanej na NewConnect spółki Erato Energy S.A. Mocą porozumienia TIG ASI stanie się jej znaczącym udziałowcem i dokapitalizuje ją kwotą 771 750 złotych, obejmując 257.250 akcji serii D przy cenie emisyjnej 3 PLN za akcję.

Przeczytaj również:

Jak mówią przedstawiciele 4Knights, środki te zostaną przeznaczone między innymi na rozwój unikalnej mechaniki współpracy między graczami, którą z powodzeniem będzie można wprowadzać do gier z różnych gatunków. Pierwszym tytułem, który ma skorzystać z tej mechaniki, będzie Serum tworzone przez Game Island, a w przyszłości kolejne gry grupy The Dust.

- Tryb kooperacji, nad którym pracujemy w głównym założeniu, musi spełniać standardy nowoczesnych produkcji tego typu. Olbrzymia część nowego pokolenia graczy często nie wyobraża sobie zabawy bez trybu multiplayer, a niewiele gier w gatunkach, w których się obracamy i zespołów deweloperskich go oferuje. Jeszcze mniej z nich robi to dobrze – mówi Jakub Wolff, CEO The Dust.

W kontekście prowadzonej rundy inwestycyjnej zarząd 4Knights wprowadził korekty do strategii rozwoju na kolejne lata. Spółka, tak jak wcześniej zapowiadali jej przedstawiciele, skupi się na produkcji gier z wykorzystaniem trybu multiplayer oraz na budowie autorskiego systemu co-op. W porozumieniu z inwestorem planuje również rozwijać swoje kompetencje w produkcjach RTS (grach strategicznych czasu rzeczywistego).

Tego samego dnia wrocławski producent gier z gatunku immersive-survival Game Island S.A. należący do grupy The Dust również podpisał umowę z TIG ASI. Spółka zostanie dokapitalizowana kwotą 300 tys. złotych, przy cenie emisyjnej 7,5 PLN za akcję i wycenie post-money na poziomie ponad 13 mln złotych. Inwestor objął też całość emisji akcji F.

Pozyskane środki posłużą na dalszą realizację strategii Game Island oraz rozwój projektu Serum — gry typu immersive-survival.

- Wsparcie naszego projektu ze strony TIG ASI to kolejny krok do osiągnięcia celów, jakie sobie postawiliśmy. Nasza pierwsza gra Serum już przedpremierowo wzbudza olbrzymie zainteresowanie graczy, a dodatkowe środki pozwolą nam na utrzymanie wysokiego poziomu jej produkcji - powiedział Michał Ojrzyński, CEO Game Island.

 

O Spółce:

The Dust S.A. jest producentem i wydawcą gier. Spółka poprzez utworzoną w 2020 r. grupę kapitałową intensywnie rozwija produkcję własnych tytułów w ramach linii biznesowych: indie premium, średnio budżetowych survivali, średnio budżetowych symulatorów i gier RTS. Aktualnie The Dust pracuje nad grą Indie Premium osadzoną w świecie „Cyklu Inkwizytorskiego” na motywach twórczości Jacka Piekary I, the Inquisitor.

Spółka zależna Game Island S.A. jest skupiona na produkcji własnych średnio budżetowych gier przeznaczonych na platformy PC i konsole. Wiodącym kierunkiem studia jest tworzenie tytułów z gatunku survival-immersive.

Spółka zależna Two Horizons S.A. specjalizuje się w produkcji własnych średnio budżetowych tytułów z gatunku symulatorów. Platformy docelowe dla jej gier to PC i konsole. Spółka zależna 4Knights S.A. tworzy własne, średnio budżetowe produkcje z gatunku gier akcji z elementami multiplayer, w tym co-op. Tytuły będą przeznaczone na platformy PC i konsole.

The Dust jest wydawcą dla wszystkich tytułów spółek zależnych. Od kwietnia 2018 roku The Dust jest notowana na rynku NewConnect.Nadesłał:

Franciszek Szukała

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl